Każdy kubek czekolady z naszych automatów oddaje wyjątkowy smak napoju bogatego w najlepsze kakao. Słodka, smaczna, rozgrzewająca i wyraźnie poprawiająca humor czekolada bywa częstym gościem w naszych domach. Za sprawą urządzeń vendingowych może trafić również do Twojej Firmy. Oferujemy wyroby w oparciu o najlepsze składniki. W ten sposób Twoi Pracownicy mogą zaopatrzyć się w zdrową, sycącą i smaczną czekoladę.

Czy wiesz, że…

Zalety czekolady docenili już Aztekowie, którzy zauważyli, że posiada ona działanie pobudzające, stąd spożywana była w czasie obrzędów rytualnych, przed bitwami, a także znalazła zastosowanie jako… afrodyzjak. Aztekowie znaleźli ponad 100 zastosowań medycznych kakaowca – od kory, liści do nasion i kwiatów.

Jakie właściwości posiada czekolada?
Błędem jest kojarzenie czekolady z pustymi kaloriami i cukrem. Pamiętać należy, że to niezwykle odżywczy i służący zdrowiu napój. W sumie czekolada – zwłaszcza gorzka – zawiera setki cennych dla naszego organizmu minerałów. Pozwala zmniejszyć ryzyko udaru mózgu oraz chorób serca. Jak wykazały badania, po wypiciu filiżanki czekolady, spada aktywność płytek krwi, które wykazują mniejszą tendencję do zlepiania się i tworzenia wszelkiego rodzaju zatorów. Obecne w czekoladzie przeciwutleniacze odpowiedzialne są za walkę z wolnymi rodnikami, a więc zapobiegają powstawaniu nowotworów i ogólnemu starzeniu się organizmów. Czekolada to również bogate źródło magnezu wspomagającego działanie układu nerwowego. Po wypiciu filiżanki czekolady nasz organizm wydziela endorfiny, wpływające na polepszenie nastroju.

Biorąc pod uwagę wskazane zalety czekolady, zasadne wydaje się pytanie: czy warto odmówić – sobie oraz pracownikom Firmy – tak wspaniale działającego na organizm napoju?

Jaką czekoladę wybrać?
Wybierajmy wysokiej jakości prawdziwą czekoladę, zawierającą przynajmniej 33% kakao i jak najmniejszą ilość cukru. Czekolada gorzka doceniana jest szczególnie przez koneserów, ze względu na swój wyrazisty smak i głęboki aromat. Swoją czekoladę pitną mają również miłośnicy czekolady białej – jest ona najbardziej słodka w smaku.